Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

 

AKTUÁLNĚ:

Vážení kynologové, z organizačních důvodů letos neproběhne již tradiční zářijový závod O štramberské ucho. Věříme, že se nám v příštích letech podaří navázat na tuto tradici a zachováte nám svou přízeň. Děkujeme za pochopení

 

Výroční  členská schůze  bude v sobotu 6.2.2016  od 18:00 hodin na bowlingu v Kopřivnici u koupaliště, po schůzi je možnost zahrát si bowling, potvrďte prosíme svou účast předsedovi či na mail

 

24.10.2015 se uskuteční společná vycházka. Sraz v 9:00 u Oázy v Ženklavě, na trať o délce asi 11km se vydáme přes louky směrem na Veřovice. U myslivecké chaty si opečeme špekáčky a vycházku zakončíme opět u Oázy, kde si můžeme dát pivko či něco jiného.
 
Nezapomeňte špekáčky, chleba a cokoliv, na co budete mít chuť. 

 

————————————————————————————————————————

 

10.10.2015 se uskutečnily závody O cenu Veřovic a Memoriál Karla Škarpy. Za náš klub závodili Lubomír Toman s Madam Mayou Stanios a Lubomír Srba s Chasanem Warpeco v kategorii ZVV1; Eva Tichavská s Alexem Amparador v kategorii ZM.

L. Srba s Chasanem získali nejvyšší počet bodů v obraně, celkově obsadili 5. místo; L. Toman s Mayou 7. místo

E. Tichavská s Alexem dosáhli na příčky nejvyšší a umístili se na pěkném 2. místě

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu.

————————————————————————————————————————

VI. ročník závodu O Štramberské ucho se uskutečnil 26.9.2015 na fotbalovém hřišti v obci Ženklava. Závodníci soutěžili v kategoriích ZVV1, ZVV1 speciál, ZM a mistrovské kategorii IPO3. Role rozhodčích se ujali J. Strach a J. Surovec, obrany figurovali M. Krbec a M. Holka. Závodu se i přes nepřízeň počasí účastnilo 37 závodníků se psy různých plemen. Děkujeme účastníkům za pěkné výkony, sponzorům za krásné ceny, rozhodčím a figurantům za jejich práci a členům KK Štramberk za organizaci.

Za náš klub závodili:

Eva Hyklová - Causa Vivendi Eldegi - 10. místo v ZVV1 speciál

Eva Tichavská - Alex Amparador - 6. místo v ZM

Jarka Tylečková - Rita - 8. místo v ZM

Lubomír Srba - Chasan Warpeco - 4. místo v ZVV1

Lubomír Toman - Madam Maya Stanios - 5. místo v ZVV1

 

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

 

————————————————————————————————————————

 

13.6. Proběhl na našem cvičišti seminář agility pod vedením  Lenky Bartošové. Akce se i přes velmi teplé počasí vyvedla skvěle. Děkujeme lektorce i všem zúčastněným psovodům.

 

————————————————————————————————————————

 

Úspěšný víkend má za sebou Lubomír Toman - jeho Madam Maya Stanios získala 6.6. na Oblastní klubové výstavě ve Frýdlantě n. Ostravicí ve třídě pracovní známku Výborná 1, Vítěz třídy, ČKŠ.

7.6. Maya splnila v Ostravě-Kunčicích bonitaci s nejlepším možným kódem a tímto se stala chovnou fenou. Gratulujeme!

————————————————————————————————————————

 

30.5. se v Zárybničné Lhotě konala Speciální výstava švýcarských salašnických psů. Eva Hyklová zde vystavovala ve třídě veteránů 2 psy - Anirys Eldegi - Výborná 3, Amaretto Eldegi - Výborný 1; její odchovy si rovněž vedly skvěle - Domingo Eldegi získal ve třídě otevřené Výborný 2, r. CAC a Duffy Eldegi známku Velmi dobrá. Gratulujeme k výstavním i chovatelským úspěchům!

————————————————————————————————————————

 

24.5.  v Ostravě - Kunčicích složili Lubomír Toman s Mayou (Madam Maya Stanios) zkoušku ZVV1. GRATULUJEME.

————————————————————————————————————————

 

SEMINÁŘ/TRÉNINK AGILITY

Na červen jsme naplánovali další seminář, a to AGILITY, konkrétně na termín 13.6.2015. Spíš to bude taková ochutnávka, první trénink. Přijela by k nám z Příbora Lenka Bartošová, která se svými psy dělá agility závodně. Lekce bude stát 80Kč, délka je 1,5 hodiny, každé lekce se účastní maximálně 4 psi. (Časově bych lekce situovala na 8,00, 9,30, 11,00, 12,30 atd., podle zájmu). 

Pište kdo by měl zájem, následně se udělá časový harmonogram, kde už účast bude závazná. Vyhneme se dlouhému čekání, čekat budete jen v mezičase, kdy poběží psi z Vaší skupiny. 
Je to zas něco jiného....

Minimální počet psů 12. 
 

Cena pro členy 80Kč, pro nečleny 120Kč (1,5hod - max 4 psi).

Hlaste se na kkstramberk@centrum.cz, nebo na facebooku .

V PŘÍPADĚ NEPŘÍZNIVÉHO POČASÍ SE AKCE NEKONÁ!

- akci zajišťuje Eva Hyklová

————————————————————————————————————————

Ze schůze výboru 14.5.2015

(účast všech členů výboru: Marta Zálešáková, Jitka Říháková, Eva Hyklová, Tereza Fabíková, Vladislav Kostelník, Lubomír Srba, Michal Krbec)
 

INVESTICE a ČINNOSTI pro rok 2015

         1. Oplocení areálu

V případě vyřešení dlouhodobého pronájmu na dobu určitou, odsouhlasil výbor klubu oplocení areálu. 7 pro, 0 proti, 0 se zdrželo hlasováni
2. Kadibudka

Čekáme na cenovou nabídku, Luba si bere na starost návoz panelů pod ní.

3. Nákup pomůcek

Odsouhlasen nákup – 2x hrábě dřevěné, 1x vidle, 1x kanystr na benzín smíchaný s olejem (popsat MIX)

4. Oprava klubovny

Plánuje se zatepleni stěny u oken.

5. Oprava kotců

Vyrobí se 4 nové kotce. (Michal + Luba na starost)

6.Sloup – 2.osvětlení (Michal+Luba)

PLÁNY pro rok 2015

 1. Založení účtu u FIO banky – Tereza Fabíková
 2. Postavení překážky houpačky (pod vedením Luby)
 3. Sjednání svozu odpadů – Eva
 4. Změna ve funkci NÁSTĚNKÁŘ

Vzhledem k tomu, že nástěnka již není ani pro druhé čtvrtletí aktualizovaná, funkci nyní místo Evy Tichavské bude zastávat Marika Kotuličová.

 1. Závod „O ŠTRAMBERSKÉ UCHO 2015“

-Michal zjistí, zda mají v daný termín volný plac fotbalisté v Ženklavě (předběžný termín 26.9.2015)

-Kategorie ZVV1 speciál může probíhat na agility překážkách

-Reklama – zadat do rozhlasu, plakátová forma

-Speciální vyhodnocení pro mládež

Zapsala Eva Hyklová

————————————————————————————————————————

          30.5. zkoušky dle MZŘ - roz. pí. Staniová

Prosíme naše členy, aby zvážili svou účast na zkouškách a přihlásili se vedoucímu akce V. Kostelníkovi.

————————————————————————————————————————

V sobotu, 2.5. od 9:00 proběhl u nás na cvičáku seminář a trénink COURSINGu. Akci jsme pořádali ve spolupráci s http://coursing-ostrava.webnode.cz. Děkujeme všem zúčastněným za příjemné dopoledne. Foto od Venduly Jarošové zde

 

————————————————————————————————————————

19.4. proběhl neoficiální klubový závod v kategoriích Poslušnost začátečníci a Poslušnost pokročilí. Závod se nesl v přátelském duchu, tak, jak to na klubových akcích, má být. Po skončení posuzování výkonů na place proběhlo i posezení spojené s grilováním. Rovněž se rozvíjely plány na zvelebení klubovny. Od slov k činům byl jen kousek - do týdne se začala klubovny proměňovat ze "skladiště" na místo k posezení.
Děkuji všem, kteří přišli strávit příjemnou neděli na cvičáku a především Pavlu Gerykovi za práci na klubovně! Foto zde a zde

Stupně vítězů obsadili:

Poslušnost Pokročilí:

 1. Jarka Tylečková - Rita
 2. Lubomír Srba - Chasan
 3. Eva Hyklová - Vendy

Poslušnost Začátečníci:

 1. Robin Kundel - Mikuláš
 2.  Alžběta Janýšková - Spike
 3.  Martina Kolmačková - Jamie

————————————————————————————————————————

O víkendu 11.-12.4. se uskutečnila Národní výstava psů v Ostravě. Členové našeho kluby se vydali prezentovat juniory i seniory. Roman Fuštej s Jagem a kurzistka Nikol Červenková s Daimondem získali ve třídě dorostu známku Velmi nadějný 1. Tereza Fabíková s Exem ve třídě veteránů získali známku Výborný 1, tituly BOV, BOSEva Hyklová s Aničkou ve třídě veteránů známku Výborná 1 a s Ájou Výborný 2. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci pejsků.

 

————————————————————————————————————————

 

Lubomír Toman s Madam Maya Stanios se v sobotu 28.3. účastnili závodů v Příboře v kategorii ZVV1. Po vydařené poslušnosti drželi 2. místo, bohužel, v obraně nebylo vše dle představ a nakonec se umístili na 6. místě. Děkujeme za reprezentaci a držíme palce na dalších akcích.

 

————————————————————————————————————————

14.3. jsme zahájili další ročník Kurzu socializace a poslušnosti. I přes nepříznivé počasí se zúčastnilo 17 pejsků nejrůznějších plemen a kříženců. Děkujeme za vaši účast a věříme, že vám kurz přinese mnoho zkušeností.

————————————————————————————————————————

 

7.2. získala na Mezinárodní výstavě psů v Brně Jitka Řiháková s Astrid Zodiac z Richardovských skal (Sisi) známku Výborná 2 a titul r. CAC. Gratulujeme!

————————————————————————————————————————

 

25.1. se Marika Kotuličová s Jimmym účastnila v polském Krakowě závodu v kategorii OB 0 (obedience). Svůj první start v obedienci zvládli skvěle a vyhráli 1. místo - 96bodů, čímž splnili i podmínky pro zapsání zkoušky! Gratulujeme a držíme palce i na závodech v ČR.

————————————————————————————————————————

 

O víkendu, 3.-4.1. se konala X. Hanácká národní výstava psů v Brně. Své svěřence předvedli Vojta Hoffmann a Tereza Fabíková. Vojtova Carrie (Aga z Příborského dvora) získala v mezitřídě titul CAC a splnila tak podmínky pro udělení titulu Český Junior šampion krásy. Terka s Exem (Eccentric Expert Alarm Beskyd) ve třídě veteránů získali ohodnocení Výborný 1 a tituly BOV a BOS. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na dalších výstavách.

————————————————————————————————————————

 

V neděli, 28.12.2014 se místo výcviku uskutečnila společná vycházka na Javorník. Počasí nám tentokrát nepřálo, o to víc nás však potěšilo dosažení cíle. Díky všem, kteří se vydali na výlet.

 

————————————————————————————————————————

 

Ze schůze výboru
Přítomní: Hyklová, Kostelník, Zálešáková, Řiháková, Raška, Srba L., Fabíková, Krbec

Informace pro VÝROČNÍ ČLENSKOU SCHŮZI a ČLENSTVÍ NA PŘÍŠTÍ ROK:
- ČLENSTVÍ 600Kč/rok; studenti 400Kč/rok
- BRIGÁDY 500Kč/rok/10 brigádnických hodin - 500Kč bude vybíráno zálohově, tzn. pokud člen odpracuje 10 hodin, peníze se mu na konci roku vrátí. Neodpracuje-li, peníze propadají klubu ve výši 50Kč/hod. Bude-li osoba členem i pro nadcházející rok, záloha se převede do následujícího roku.
- PLÁN NA PŘÍŠTÍ ROK - nové kotce, WC, rekonstrukce klubovny (vnitřek), zkoušky NZŘ a MZŘ
- SEMINÁŘE - uskutečnění seminářů na různá témata s lektory (např. obedience, práce s klikrem, cvičení na labilních plochách (posilování), canicross, stopy...) - dle zájmu budou organizovány semináře pro naše členy za zvýhodněnou cenu.

ČLENSTVÍ spolu s poplatkem za BRIGÁDY bude vybíráno na výroční členské schůzi 12.12.2014 - nejpozději bude možné peníze uhradit do konce ledna - po tomto termínu budou stávající členové vyloučeni z klubu. Spolu s poplatkem předáte ke kontrole očkovací průkaz psa (vzteklina) a podepíšete arch s potvrzením o tom, že souhlasíte s brigádami a jste si vědomi následků za neodpracované hodiny.

——————————————————————————————

Vážení členové a absolventi kurzu,
v pátek 12.12., od 18:00 se uskuteční VÝROČNÍ ČLENSKÁ SCHŮZE v zasedací místnosti Městského úřadu Štramberk (na náměstí nad kinem). Vaše účast je NUTNÁ a v podstatě je i Vaší povinností! V případě absence či rozhodnutí, že už nadále nebudete členy klubu, očekáváme zprávu na e-mailu: kkstramberk@centrum.cz. Pokud se někdo nebude moci zúčastnit, zašle rovněž e-mail s oznámením o své absenci.
V úterý, 25.11., se uskuteční schůze výboru, na které bude řešen program výroční členské schůze, výše členských příspěvků a návrhy na změny týkající se chodu klubu pro příští rok.

Každý člen přinese ke kontrole očkovací průkaz psa s platnou vakcinací proti vzteklině a poplatek na příští rok, jehož výše bude upřesněna po schůzi výboru.

—————————————————————————————————————————————

Dnes, 16.11., se konala poslední lekce podzimního Kurzu socializace a poslušnosti. Tradičně se závěrečná hodina nesla v duchu přátelského boje o "bednu" v absolventském závodu. Děkujeme kurzistům za účast, vynaložené síly a píli v celém kurzu. Rovněž děkujeme našim výcvikářům za práci a čas věnovaný zdárnému průběhu všech 10 lekcí. 

1. místo Robin Kundel a Mikuláš 

2. místo Romana Bukovská a Balu 

3. místo Šárka Holáňová a Alma 

—————————————————————————————————————————————

V neděli, 16.11., se uskuteční poslední lekce Podzimního kurzu socializace a poslušnosti. Kurz bude tradičně ukončen závodem (v odlehčené atmosféře) absolventů. Těšíme se na hojnou účast.

—————————————————————————————————————————————

V neděli, 9.11., splnil náš předseda a figurant Michal Krbec zkoušky na figuranta 1. třídy v Českém kynologickém svazu (ČKS) - moc gratulujeme a děkujeme za práci s našimi pejsky!

———————————————————————————————————————————————

Pozvánka na CANICROSSOVÉ závody ZDE (dobrá příležitost k socializaci pejsků)

 


 

V sobtotu 25.10. složila Marika Kotuličová s Jimmym v Českém Těšíně zkoušku IPO1. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchu v dalším výcviku.

 


 

V sobotu, 18.10. se Ladislav Růža s Ronem (Charon z Bakru) účastnili ve Skotnici zkoušek dle NZŘ. Velice gratuluji k výkonu na cizím place, za nějž získala tato nadějná dvojice zkoušku ZVV1 na známku Velmi dobře. Přejeme mnoho úspěchů i nadále!

2.11. budeme držet packy a palce Lubošovi s Mayou, aby výkon Ládi a Rona napodobili na zkouškách ve Veřovicích.

 


 

ŠTRAMBERSKÉ UCHO - popáté a poprvé v Ženklavě

I když má závod "O Štramberské ucho" vlastní web, dovolte mi pár slov o 5. ročníků....

Tento ročník se konal 11.10. za nádherného počasí na fotbalovém hřišti v Ženklavě, které nás překvapilo jak zrekonstruovaným a velmi dobře vybaveným zázemím, tak neuvěřitelně milými a vstřícnými fotbalisty. Závod probíhal ve 4 kategoriích, tradiční ZVV1 speciál, ZM, ZVV1 a letos poprvé v mistrovské IPO3. Co do počtu závodníků jsme byli rovněž mile překvapeni - 42 startujících čekal málokdo. Role rozhodčích se zhostili J. Surovec, M. Vávra, obrany figurovali M. Krbec a T. Vývoda.

Takto velká akce vyžaduje spoustu práce a velkou podporu, za kterou děkujeme našim členům, rodinným příslušníkům a hlavně sponzorům! 

Výsledky našich členů:

Kategorie ZVV1 speciál:

Kamča Váňová - Keyli - 9. místo

Vojta Hoffmann - Agga z Příborského dvora - 11. místo

Iva Gilarová - Tobo - 13. místo
 

Kategorie ZM:

Viktorka Krištofová - Amy - 4. místo

Eva Tichavská - Alex Amparador - 7. místo

Luboš Srba - Ur z Mnichovy zahrady - 12. místo

Luboš Srba - Chasan Warpeco - 13. místo

 

Kategorie ZVV1:

Láďa Růža - Charon z Bakru - 2. místo

Luboš Toman - Madam Maya Stanios - 6. místo

 

Děkuji všem, kteří se závodu zúčastnili, za milé setkání a příjemný závodní den! Více informací včetně fotografií naleznete na http://www.ostramberskeucho.estranky.cz/.

 


 

12.10. se výcvik nebude konat!

 


 

7.10. se uskuteční od 19:00 schůzka na cvičáku kvůli organizaci závodu. Jsou vítáni všichni, kteří chtějí na závodě pomoct. 

 


 

Sobota 27.9. byla pro naše členky Mariku Kotuličovou a Jitku Řihákovou úspěšná na poli pracovním i výstavním. Marika s Jimmym (Jimmy Black Eye Aibara) obsadila na Mistrovství ČR border kolií ve výkonu krásné 3. místo. Jitka se Sisi (Astrid Zodiac z Richardovských skal) na Klubové výstavě získala známku Výborná1 a titul CAC (Sisi schází 2 čekatelské tituly CAC k zisku Šampiona krásy). Moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.

 


 

V sekci "brigádnické hodiny" je zveřejněn plán brigád na závod O Štramberské ucho. Zájemci o brigádu zašlou e-mailem (kkstramberk@centrum.cz) zprávu s vybranou činností, za kterou budou zodpovědní - následně je doplním do tabulky. 

 


 

15.9. Prosíme naše členy, kteří mají zájem skládat na podzim zkoušky (dle NZŘ), aby se přihlásili na e-mailu klubu do 28.9. Pokud se přihlásí alespoň 5 psovodů, zkoušky objednáme.

 


 

13.9. složila Viktroka Krištofová s Amy zkoušku IPO1. Gratulujeme :-) 

 


 

Brigáda: V sobotu 6.9.2014 se uskuteční na cvičišti našeho klubu brigáda. Je vítán každý člen, který má zájem o zvelebení cvičiště a klubovny. Bude se sekat cvičební plocha a úvaziště. Dále je plánovaná výměna oken v klubovně. Na sekání zajistíme více sekaček. Hodinu upřesním v pátek podle počtu zájemců. Doufám, že nás bude víc než dva (zatím jsem já a Jana). Přístup členů k plnění brigádnických hodin by měl být stejný tak, jak mají  přístup výcvikáři k vám členům na výcvik vašich psů. Je to jedna z posledních možností, jak si splnit předepsané brigádnické hodiny v tomto roce.

 


 

Byly aktualizovány stránky závodu O ŠTRAMBERSKÉ UCHO. Závod se uskuteční 11.10.2014 na fotbalovém hřišti v Ženklavě. Závodníci si mohou vybrat z kategorií ZVV1 speciál, ZM bez střelby a stop, ZVV1 bez střelby a stop, IPO3 bez stop. Po vzoru minulých let, i letos vypisujeme speciální kategorii - ZZO junior pro děti do 15 let. Více informací najdete na www.ostramberskeucho.estranky.cz

 


 

Pro zájemce o agility výcvik: Iva Gilarová vyslovila nabídku vedení příležitostných tréninků agility. Pokud máte zájem se tréninku účastnit, zašlete informaci na e-mail klubu. Kapacita omezena. Datum a čas bude stanoven po domluvě s Ivou.

 


 

29.6. se konaly zkoušky dle MZŘ, které dopadly pro všechny účastníky z našeho cvičáku úspěšně. Gratulujeme Lubošovi Tomanovi s Mayou, Vojtovi Hoffmannovi s Carie, Viktorce Krištofové s Amy ke složení zkoušky BH.

 


 

28.6. se Leoš Nehera s Artem, Vojta Hoffmann s Carie a Kamča Váňová s Keylie účastnili neoficiálního závodu O Sedlnického pejskaře. Děkujeme za reprezentaci klubu a především Kamči gratulujeme k 1. místu ve své kategorii.

 


 

22.6. získala Jitka Řiháková se Sisi (Astrid Zodiac z Richardovských skal) na MVP v Brně, v mezitřídě, známku Výborná 2 a titul r. CAC. Gratulujeme.

 


 

21.6. se Viktorka Krištofová s Amy zúčastnila 3. ročníku Australského mistrovství v Ostravě - Zábřehu. V kategorii ZM beze stop se mezi australskými ovčáky umístila na skvělém 2. místě. Moc gratulujeme!

 


 

29.6. se budou konat zkoušky dle MZŘ, v tento den bude ZRUŠEN řádný výcvik.
Na zkoušky máme stále volná místa. Zájemci se mohou přihlásit na kkstramberk@centrum.cz

 


 

Přijďte se za námi v sobotu, 7.6.2014, podívat na Den spolků města Štramberk. Od 14:00 pro vás chystáme ukázky výcviku a stánek s občerstvením. Můžete se těšit na gulášek, grilovaný hermelín, klobásky, pivko i něco ostřejšího.
Akce se koná na fotbalovém hřišti ve Štramberku - Bařinách

 


 

V neděli, 25.5. se uskutečnil závod ukončující Kurz socializace a poslušnosti pro mladé psy. Pejsci i jejich páníčci předvedli, že i za krátkou dobu, 10 týdnů, se dá naučit mnoho. Děkujeme všem psovodům, mezi nimiž byly i 3 děti ve věku od 9 do 11 let, že s pejsky poctivě cvičili. Rovněž děkujeme našim výcvikářům za odvedenou práci v tomto kurzu!
Fotografie
ZDE

 


29.6. se uskuteční na našem cvičišti zkoušky dle MZŘ, delegovaný rozhodčí - J. Barát.

 


10.5. Gratulujeme našim členům, kteří dnes úspěšně absolvovali zkoušky podle NZŘ a přejeme jim mnoho úspěchů na dalších akcích

ZZO :

Vojta Hoffmann - Agga z Příborského dvora - 45 / P

Jarka Tylečková - Rita - 50 / P

Hanka Baršová - Bongo - 52 / PV

Katka Gelnarová - Dixi Bohemia Atevy - 44 / P

Jarda Miklík - Jack Nebeský jezdec - 49 / P

 

ZM :

Luboš Toman - Madam Maya Stanios - 132 b. - Dobře

Láďa Růža - Charon z Bakru - 135 b. - Velmi dobře

 


 

1.5. se ve Veřovicích konal Závod pro každého majitele psa. V kategorii "Profík na vodítku" se umístila Eva Tichavská s Alexem Amparador na vynikajícím 2. místě. Gratulujeme.

 


 

26.4. Gratulujeme všem našim členům, kteří se dnes zúčastnili zkoušek! V kategorii ZOP i ZPU1 byli úspěšní. Velice děkujeme za předvedenou práci a sportovní chování. Pan J. Hon byl velmi milým a korektním rozhodčím a i jemu patří velký dík za bezproblémový průběh akce.

ZOP:
Vojta Hoffmann - Agga z Příborského dvora - 96 b. - Výborně
Eva Hyklová - Causa Vivendi Eldegi - 93 b. - Výborně
Eva Žižková - Qvendy Snug - 91 b. - Výborně
Jarka Tylečková - Rita - 86 b. - Velmi dobře
Eva Hyklová - Amaretto Eldegi - 81 b. - Velmi dobře
Jaroslav Miklík - Jack Nebeský Jezdec - 76 b. - Dobře
Hanka Kovaříčková - Chester z Blatnických vinic - 71 b. - Dobře

ZPU1:
Lubomír Toman - Madam Maya Stanios - 131 b. - Velmi dobře
Viktorie Krištofová - Amy - 120 b. - Dobře

 


 

20.4. Děkujeme rodině Srbovým za rekonstrukci překážek. Jsou opravdu vydařené!

 


7.6. proběhne Den spolků města Štramberk na fotbalovém hřišti v městské části Bařiny. V rámci této akce bude náš klub prezentovat svou činnost ve formě fotografií i ukázek výcviku. Rovněž budeme provozovat stánek s občerstvením.

 


 

12.4. se uskuteční společná vycházka okolo Skalky (Kunčice pod Ondřejníkem).

Pozvánka od našeho horského vůdce, Mirka Rašky:
Dne 12.4.2014 zvu zájemce o procházku se psy, délka 13km. Jde se po vrstevnici (nejprve na ni musíme vystoupat). Pokud ještě není listí na stromech, jsou tam moc zajímavé výhledy.
Vlak z Kopřivnice jede v 7:14, přestup ve Veřovicích směr Ostrava 7:38, výstup v Kunčicích p. Ondřejníkem v 8:00. 
Na trase jsou 2 občerstvovací místa. Trasu lze libovolně prodloužit.
Pejska, dobrou náladu a párek na opékání s sebou. Snad se neztratíme.

 


 

Dne 17.5., v 10:00 proběhnou ukázky výcviku v obci Tichá. Na tuto akci nás zve bývalý předseda klubu, Radim Kopečný. Tímto mu děkujeme.

 


 

23.3. byl zahájen výcvikový Kurz socializace a poslušnosti. Sešli se pejsci nejrůznějších plemen, kříženci, různé velikostní rázy a věkové skupiny. Děkujeme všem účastníkům za zájem o výcvik v našem klubu a těšíme se na spolupráci.

 


 

22.3. se v Hněvošicích konal  2. ročník Hněvošického závodu. Z našeho klubu se účastnila Viktorie Krištofová s Amy. V kategorii ZVV1 se umístila na krásném 3. místě. Moc gratulujeme.

 


 

Zkoušky dle Národního zkušebního řádu proběhnou 10.5.2014. Delegovaný rozhodčí J. Strach.

 


 

V sobotu 26.4. proběhnou zkoušky dle KJ Brno (zkoušky ZOP, ZPU1). Rozhodčí p. J. Hon, vedoucí akce V. Kostelník.

 


 

Chcete zabloudit ve Veřovských vrších? - pozvánka od horského vůdce
8.3.2014 sraz v 8:15 na nádraží ve Veřovicích. Cesta vede okolo Kamenárky. Vezměte si také špekáčky, psy, dobrou náladu. Pozor, cesta vede do kopce! Projdeme okolo dvou lesních chat, jednoho pomníčku psa a dvou lidských. Délka asi 10 km a poznáme, proč se Kamenárka jmenuje Kamenárka. 

Ahoj, Mira Raška
PS: vlak z Kopřivnice jede v 7:48, návrat opět do Veřovic

 


 

Ve dnech 22. - 23.2. se konala mezinárodní výstava psů DuoCACIB v Brně. Z našeho cvičáku se účastnil v sobotu Vojta Hoffman a Agga z Příborského dvora, ve třídě mladých získali při velké konkurenci známku Výborná 1 a titul CAJC. V neděli nastoupila do třídy otevřené Eva Hyklová s Amarettem Eldegi a získali známku Výborný v konkurenci 11 psů.

Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů na dalších výstavách.

 


 

7.2.2014 proběhla výroční členská schůze - zápis z ní naleznete v hlavním menu. Děkujeme za hojnou účast.

Upozorňuji ty, kteří ještě neuhradili členské příspěvky na rok 2014 - máte možnost do 23.2. včetně. Po tomto datu vás nebudeme registrovat na svazu a budete vyloučeni z klubu.


 

29.12. jsme se v počtu 7 psů a 10 osob vydali pod vedením Mirka Rašky na vycházku z Hostašovic do Mořkova, původně plánovanou na 7km. Co čert nechtěl.... trasu jsme změnili s cílem ve Veřovicích, minuli jsme však odbočku v lese a procházku si prodloužili asi na 12km a stejně skončili na nádraží v Mořkově. U chaty na Kaluži jsme si opekli párky, doplnili tekutiny a pokračovali "zkratkou" přes Huštýn na vrchol Krátké a dolů na nádraží. 
Zúčastněným a hlavně p. Raškovi moc děkuji za pěknou procházku.

Tereza Fabíková

 


 

Informace o společném výletě dne 29.12. - v tento den je zrušený výcvik!

 

Sraz v 8.40 v Hodslavicích na nádraží dne 29. 12. 2013. Délka trasy asi 7 km. Cíl je v Mořkově na nádraží

 

Odjezd vlaku ze Štramberka                        7.58 hod,

Příjezd Veřovice                                             8.11 hod.

Veřovice odj.                                                  8.29 hod.

Hodslavice příj.                                              8.35 hod.

 

Zpáteční cesta z Mořkova                            11.36 hod., 13.43 hod., 14.55. hod.

Odjezdy z Veřovic                                          13.38 hod., 14.06 hod., 15.03 hod.

 

Půjdeme z nádraží po zpevněné cestě kolem lovecké chaty „Na kaluži“. Tam si můžeme opéct špekáčky pokračujeme okolo pramene vody do Mořkova na nádraží na vlak.

Ti, kteří pojedou do Hodslavic autem, tak buď dojdou zpět do Hodslavic 5 km k autu nebo pojedou vlakem Mořkov – Hodslavice

oj. 11.43, 13.43, 14.55, 15.57

 

Ve vlaku je nutné mít náhubek pro psa

 - horský vůdce Mirek Raška


 

Milí kolegové, připomínám, že bowling se koná tuto sobotu od 18:00 - prosím - přijďte pár minut s předstihem, ať si v klidu vyzvednete boty, zapíšete si jména a nešidíte se o minuty. Přeji příjemnou hru 

Tereza Fabíková

 


 

Dne 7.12. od 18:00 se uskuteční společenský závěr kynologického roku v prostorách Bowling centra v Kopřivnici u koupaliště. Rezervovány máme 2 dráhy, které jsou uhrazeny z vyhrané poukázky na závodě O Štramberské ucho, také je zamluveno 20 míst k sezení (v případě potřeby se pokusím zajistit další). Prosím, aby účastníci zaslali e-mail na adresu klubu: kkstramberk@centrum.cz, nebo zanechali vzkaz na Facebooku.

Tereza Fabíková

 


 

Nové členy klubu upozorňuji na existenci uzavřené skupiny s názvem "Kynologický klub Štramberk" na sociální síti Facebook. Ke skupině se mohou přidat všichni členové cvičáku s řádně odevzdanou přihláškou a uhrazeným členským příspěvkem.

Tereza Fabíková

 


 

Dnes 16.11. proběhla brigáda na cvičáku. Velký dík za pracovitost si zaslouží Luba Srba, Láďa Růža a Vojta Hofmann.

Chlapi byli jste super :-)

Marta Marková

 


Vážení členové,

Již tuto sobotu 16.11 od 8 hodin  (max. do 12 hodin) proběhne poslední brigáda v tomto roce. Máte tak poslední příležitost si splnit brigádnické hodiny. Prosím i nové členy, aby se této brigády zúčastnili a pomohli nám, aby pozemek cvičáku byl pěknějším. Úkolem bude dosekat výcvikovou plochu, upravit uvaziště u psů, nachystat dřevo na zimu, případně dámy by mohly uklidit klubovnu.

Děkuji všem, kteří nám vypomohou

Marta Marková

 


 

Dne 5.10. se konal Závod města Karviná, kde Viktorie Krištofová a Amy obsadili krásné 5.místo v kategorii ZZO. Maximální počet bodů v této kategorii byl 60 a tato dvojice získala krásných 50 bodů.

 


 

Dne 9.11. proběhl na cvičáku branný závod. Opět nejlepší výkony potvrdily nejaktivnější členky klubu, které se pravidelně účastní různých kynologických akcí, jakými jsou závody, zkoušky, vořiškiády. Holky se nezalekly jak běhu na čas, tak ani vědomostního testu o psech 

1.místo - Viktorie Krištofová a Amy

2.místo - Hana Baršová a Bongo

3.místo - Kamila Váňová a Kejly

Marta Marková


 

Vážení členové,

když jsem zasílala informace členům výboru KK Štramberk včetně uvedení důvodů, které vedly k mé rezignaci na funkci předsedy a výcvikáře na našem cvičáku, tak jsem je zároveň informovala, že mnou navržené akce typu zkoušky ZOP, branný závod a brigáda ještě organizačně zajistím i po složení svých funkcí. Z tohoto důvodu Vám zasílám níže uvedené informace:

 

 1. Branný závod se uskuteční v sobotu dne 9.11. od 8:30 hodin. Startovné se nebude vybírat. První tři nejlepší psovodi budou odměněni drobnou odměnou.

  Obsahem závodu bude:

 • přivolání psa za ztížených podmínek,

 • dlouhodobé odložení,

 • běh na čas (po hrázi v délce max. 60m),

 • překážková dráha (agility),

 • hod do dálky na cíl,

 • skoky v pytlích,

 • vědomostní test o psech.

 

 1. Zkoušky ZOP – naplánované na 16.11. se pravděpodobně neuskuteční. Úspěšní absolventi ZOP ze dne 12.10. již nechtěli v listopadu na ZPU-1 (navrhovali spíše termín v příštím roce).

   

 • Brigáda – může proběhnout 16.11. místo plánovaných zkoušek. Sraz by byl v 8 hodin na cvičáku. V plánu bude hlavně příprava dřeva k topení, úprava uvaziště. Práce bude závislá na množství brigádníků.

 

Marta Marková 


 Vážení členové KK Štramberk tímto sdělením Vám dávám na vědomí, že již nadále nebudu vykonávat funkci předsedy a výcvikáře v naší organizaci. Své rozhodnutí jsem pečlivě zvážila a považuji toto za neměnné. Ráda bych Vám popřála mnoho štěstí a trpělivostí ve výcviku Vaších psů.

Marta Marková


Dne 28.10. složila Marta Marková a Andy úspěšně zkoušku ZZO v Lipníku nad Bečvou. Rozhodčí byla paní MVDr. Jana Glisníková. Je to již  letošní 8. zkouška jejich molossů.

 


 

Dne 26.10. složila Marta Marková a Coky Dorican úspěšně vytrvalostní zkoušku AD. Podmínkou splnění bylo absolvování 20 km běhu u kola a následně proběhlo prověření únavy psa prostřednictvím poslušnosti, kdy pes musel projevovat ochotu k práci.  


 

Dnes proběhly zkoušky KJ Brno a pro naše členy velmi úspěšně. Ze 100 možných bodů jsme dostali následující:

Marta Marková a Andy - 90 bodů

Marta Marková a Coky Dorican - 96 bodů

Lubomír Toman a Madam Maya Stanios - 90 bodů

Hana Baršová a Bongo - 84 bodů

Kamila Váňová a Keyli - 88 bodů

Kateřina Gelnarová a Dixi - 71 bodů

Viktorie Krištofová a Amy - 96 bodů

Lucie Krysová a Fatima - 91 bodů

Gratulujeme k úspěchu a přejeme hodně štěstí při dalších akcích.

 


 

Vážení členové v listopadu proběhne brigáda (termín bude upřesněn). Máte tak poslední možnost si splnit brigádnické hodiny (přehled brigádnických hodin najdete na internetových stránkách klubu). Naším cílem bude např. upravit uvaziště psů, úklidit klubovnu včetně přehledu věci v klubovně, posekat trávník, vyčistit odkládačky a připravit dřevo na zimu atd.

 


 

Ve čtvrtek 3.10. od 17 hodin a v neděli 6.10.  proběhne nácvik skupinových cviků na zkoušky KJ Brno. Důvodem je, aby si pejsci ve skupině na sebe zvykli a předešli jsme případným problémům v den zkoušky.


 

Dne 12.10. proběhnou na našem cvičáku  zkoušky KJ Brno, prosím o nahlášení lidí, kteří se zúčastní na 100 %. Jelikož se informují i lidé z okolních cvičáku na tyto zkoušky,  nahlaste se co nejdříve buď na cvičákový e-mail nebo osobně u hlavní výcvikářky.


 

V neděli 29.9. od 7 hodin proběhnou stopy vedle plynáren RWE Gas ve Štramberku. Sraz u hlavní cesty u plynáren (resp. zadní asfaltová cesta k Libotínu a směrem na Puntík).

Následně po stopách je možné projít poslušnost u těch členů, kteří se chystají 5.10. na závody do Veřovic (výcvikáři pro tuto neděli jsou Marta Zálešáková a Marta Marková) 

 


Do konce roku 2013 proběhnou tyto akce:
- 12.10. zkoušky KJ Brno,
- 16.11. zkoušky KJ Brno,
- 9.11. branný závod našich členů (informace budou upřesněny)
- 7.12. bowling v Kopřivnici (poukázka ze závodů o Štramberské ucho)
- prosinec - procházka s horským vůdcem Mirkem Raškou (termín bude upřesněn)
 

Všem kteří vypomáhali na závodech o štramberské ucho byly upraveny brigádnické hodiny a každému závodníkovi na těchto závodech byly taktéž přičteny brigádnické hodiny za reprezentaci klubu. Takže díky všem, kteří se zúčastnili a vypomohli.

"předseda"


Dnes, 14.9.2013, proběhl na štramberském fotbalovém hřišti 4. ročník závodu "O Štramberské ucho". Tentokrát se startovalo v kategoriích ZM, ZVV1, ZVV1 speciál aSenior Show (kategorie pro psy od 8 let věku bez omezení zkouškou). Všechny kategorie proběhly beze stop a střelby.
Děkujeme za reprezentaci našeho klubu H. Baršové, L. Tomanovi, K. Váňové, L. Krysové, V. Krištofové v kategorii ZVV1 speciál, E. Tichavské, L. Neherovi v ZM, T. Fabíkové, M. Zálešákové v Senior show 
Maya od L. Tomana byla vyhlášena nejsympatičtějším psem závodu (volba rozhodčích)
L. Krysová "nejpozději narozeným závodníkem"

M. Zálešáková " nejdříve narozeným závodníkem"

Děkujeme za posouzení L. Chmurové a J. Strachovi, za figurování M. Krbcovi a všem, kteří se podíleli na organizaci, za hladký průběh akce. Rovněž děkujeme za podporu sponzorům a závodníkům za jejich sportovní chování a pozitivní přístup. 

Viktorie Krištofová - Amy - 2. místo

Hanka Baršová - Bongo - 5. místo

Lucie Krysová - Fatima - 7 místo

Kamila Váňová - Keyli - 8. místo

Lubomír Toman - Madam Maya Stanios - disk. 9. místo

Eva Tichavská - Alex Amparador - 6. místo

Leoš Nehera - 7. místo

Tereza Fabíková - Ergo Moravia Artex - 1. místo

Marta Zálešáková - Axis Alamo Negro - 3. místo

 

www.ostramberskeucho.estranky.cz

 


 

Dnes 7. září se uskutečnila brigáda na cvičáku, která byla určena především pro ženy.

Tímto jim moc děkuji za krásný úklid. Holky byly jste naprosto skvělé :-)

                                                                                                                                                                                                                  předseda


 

V kopřivnických novinách vyšel článek viz. http://www.koprivnice.cz/index.php?tema=kynologove-pripravuji-celorepublikovy-zavod&id=koprivnicke-noviny-koprivnice&clanek=16328

 

 
Průběžně jsou doplňovány v záložce menu "přehled výcvikářů a přehled figurantů" údaje k výcviku (tzn. kdo se vám bude věnovat ve stanovený den). Upozorňujeme, že výjimečně je výcvik v neděli 15.9. je zrušen.  Neboť předchozí den (sobota 14.9.) se uskuteční 4.ročník závodů o štramberské ucho, který je pořádán naším cvičákem. Jelikož tato akce trvala od ranních až do pozdních večerních hodin, tak jsme výjimečně výcvik v neděli 15.9. zrušili.
Prosíme naše členy o výpomoc v den konání závodu (ti z vás, kteří nemají splněny brigádnické hodiny mohou v tento den hodiny nasbírat formou organizační výpomoci na této akci).

 


V sobotu 7.9. od 9 hodin proběhne na cvičáku brigáda (je určena především ženskému pohlaví). Na internetových stránkách cvičáku v záložce "brigádnické hodiny" najdete přehled svých odpracovaných hodin. 
Naším cílem bude udělat naší klubovnu pěknější (tzn. máte-li obrázky, citáty o pejskách doplníme nástěnku, umyjeme okna, zameteme pavučiny, umyjeme skříňky apod.).
Doporučuji si vzít sebou gumové rukavice, metličku, případně staré ručníky na čištění.

 

Prosím o napsání, kdo se zúčastní na e-mail: kkstramberk@centrum.cz

 

Těší se na Vás předseda :-) 


V sobotu 24.8. se uskutečnil 2. ročník vořiškiády v Horním Benešově, kde se naše výprava ve složení Marťa Marková s Andym a Hanča Baršová s Bongem neztratili a ukázali nádherné předvedení svých psů.

p1010267.jpg

 

  Andy se umístil  ve své kategorii      rozpoznatelných plemen nad 40 cm  na krásném 2.místě a v doplňkové  soutěži  "pejsci šikulové" (hodnotila se  šikovnost psovodů a pejsků přes  zákeřné překážky), tuto kategorii ovládli a  získali krásné 1. místo.

 

 

 

 bongo.jpgBongo ve své kategorii voříšků nad 40 cm svými dnešními výkony exceloval a proto si právem vybojoval nádherné  1. místo.  Dále se přihlásili do kategorie mládežník a pes, kde se mezi ostatními opět neztratili a nádherné 2.místo bylo důkazem úspěchu této dvojice.

Nakonec se utkali všichni vítězové jednotlivých skupin o titul "vítěze výstavy" a náš Bongo se  nádherně předvedl a mohl si z tohoto výstavního kruhu odnést titul nejvyšší a to VÍTĚZ VÝSTAVY.

Jako poslední disciplínu také absolvovali soutěž  "pejsci šikulové", kdy opět se zaslouženě dostali na bednu vítězů a to krásným 3. místem ve své kategorii. 

 

Tímto jim děkujeme za reprezentaci klubu a přejem hodně úspěchů se svými pejsky. 

 


 

Děkujeme všem členům a rodinným příslušníkům, kteří se zúčastnili sobotního grilování a přispěli, tak ke stmelení našeho kolektivu. Akce se vydařila a budeme se těšit na Vás při další akci.

 

Velký dík všem, kteří nachystali, tak skvělé dobrůtky na stůl (upravila jsem brigádnické hodiny, pokud jsem na někoho zapoměla, napište, hned napravím). Za největší množství děkujeme paní Jarmile Tylečkové:-) 

 

Náš Petr Tichavský si zaslouží pochvalu za maso a tímto ho pasujeme do pozice

"šéfkuchaře cvičáku".

                                                                                                                           předseda 


 

Potvrzeny termíny zkoušek KJ Brno (znění zkušebního řádu najdete na této adrese:  www.cz-pes.cz/zkusebni-rad-zop-zup.php )

12.10.2013 - rozhodčí Květoslav Štibora

16.11.2013 - rozhodčí Jindřich Hon

 


 

V sobotu 17.8.2013 od 15 hodin zveme všechny naše členy včetně rodinných příslušníků na "prázdninovou grilovačku". V plánu je grilování masíčka a makrel.

Cena je 70 Kč/osobu. 

Prosím jen o informaci (na e-mail kkstramberk@centrum.cz, případně zanechte vzkaz na facebook), kdo by se zúčastnil a v jakém počtu.

Pokud někdo z vás nachystá ještě nějakou chuťovku na stůl (budeme to započítávat do brigádnických hodin:-) 

 

Těšíme se na Vaší účast.

 


 

Ve dnech 29.7. - 3.8.2013 se Tereza Fabíková zúčastnila jako instruktor poslušnosti Táboru s pejsky - AGILITY CAMP pořádaný Domem dětí a mládeže v Kopřivnici.

Tímto ji děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

 

Rovněž děkujeme Vladislavu Kostelníkovi a Tomáši Srbovi za ukázky obran a Evě Hyklové za ukázku a přednášku týkající se canisterapie. 

 


 

Ráda bych poděkovala  všem členům cvičáku, kteří se pravidelně se svými pejsky účastní kynologických akcí (závody, zkoušky, semináře, tábory) a přispívají tak k reprezentaci našeho klubu a rozšířování svých znalostí. Velký dík patří také Michalovi Krbcovi a Tomáši Srbovi, kteří pravidelně jezdí figurovat na cizí cvičáky (jak v ČR, tak i v Polsku) a sbírají tak cenné zkušenosti. 

                                                                                             Hlavní výcvikářka :-)                                                                                                                                                                                                                


 

Od 14. do 20. července se Marťa Marková s Cokym Doricanem a Andym zúčastnili Letního výcvikového tábora v Čáslavi pod vedením zkušených výcvikářů s dlouholetou praxí a čtyřmi výbornými figuranty.  Zkušenosti získali nejen z kynologie sportovní, ale i ze služební, neboť účastníky tábora byli i příslušníci ozbrojených složek.

 


Informace pro členy  v záložkách "přehled figurantů" a  "přehled výcvikářů" jsou pravidelně aktualizovány údaje :-)

Pokud budete mít zájem, aby s vámi šel výcvikář na stopy, dle aktualizovaného seznamu se s ním můžete  domluvit buď prostřednictvím e-mailu nebo přes facebook :-)

 


 

Prosím členy, aby si zkontrolovali v záložce "Členové klubu" své údaje a chybějící informace zaslali na e-mail: kkstramberk@centrum.cz, případně je sdělili hlavní výcvikářce. U každého psovoda by měla být jeho fotografie s pejskem a aktuální výsledky z kynologických akcí. Děkuji Vám za spolupráci.

 


 Plánujeme vyrobit společné tričko pro psovody našeho cvičáku. Tričko by se mohlo používat např. u organizátorů závodu o Štramberské ucho, na závodech, či zkouškách (fantazií se meze nekladou). Pokud byste měli zájem, prosím o sdělení informace hlavní výcvikářce nebo na e-mail: kkstramberk@centrum.cz

 


Informace pro zájemce o zkoušky, kteří se chtějí zúčastnit zkoušek a mají psa bez PP. Podmínkou účasti na zkouškách je potřeba vyřízení Žádosti do registru psů bez průkazu původu. Tento průkaz vydává MSKS, je zapotřebí načipovat svého psa, zaplatit poplatek a zaslat vyplněnou žádost. Pokud bude potřebovat někdo poradit, může se obrátit na hlavní výcvikářku nebo zaslat dotaz na e-mail: kkstramberk@centrum.cz.

 


  

Na říjen letošního roku (12.10, případně 26.10) plánujeme uspořádat zkoušky KJ Brno, jedná se o zkoušky ZOP případně ZPU - 1, kdo by ze členy měl zájem, dejte prosím vědět na e-mail: kkstramberk@centrum.cz do konce července (případně na facebook.

Je potřeba 3 měsíce před plánovaným termínem zkoušek objednat daný termín. Naši členové by měli slevu na startovném na těchto zkouškách. Kdo následně by vypomáhal v den konání zkoušek budou hodiny započítány do brigád.

V případě, že byste měli zájem, bude utvořena skupina "zkouškaři", kteří se pak budou připravovat na zkoušky, jak prakticky, tak i teoreticky.

 

Upozornění pro členy, kteří mají psa bez průkazu původu. Těchto zkoušek se můžete zúčastnit za předpokladu, že si ze svazu MSKS vyřidíte průkaz pro psy bez PP. Termín vystavení tohoto průkazu může trvat delší dobu, takže je potřeba zažádat co nejdříve. 

 


 

16.6. V neděli pořádala ZKO Lipník nad Bečvou svůj 2.ročník Vořiškiády, kde naše členka Marťa Marková s Andym obsadili ve své kategorii krásné 3.místo

p1010219.jpg

 


 

15.6. V dnešním téměř letním počasí ve Velkých Albrechticích se podařilo Martě Markové a Coky Doricanu úspěšně složit zkoušku ZZO.   

 


9.6. Proběhl závěrečný závod pro absolventy jarního Kurzu socializace a poslušnosti. Pánečci s pejsky předvedli cviky z poslušnosti i překonávání překážek pro agility a sportovní kynologii. Na stupních vítězů se umístili:

1. místo - Jaroslav Čapek s křížencem Bongem

2. místo - Iveta Jančová s jezevčicí Bety

3. místo - Miroslav Machala s kříženkou Keilou

Psovodi nadále mohou navštěvovat výcvik v řádné hodiny - tzn. - v neděli, od 9:00 poslušnost, po jejím skončení se mohou účastnit obran.

 

Děkujeme všem kurzistům za účast a doufáme, že své dovednosti budou nadále zdokonalovat. Rovněž děkujeme za posouzení závodu Radimu Kopečnému a všem výcvikářům, kteří se na organizaci kurzu podíleli.

 


 

Dnes 8.6. se Marťa Marková s Andym (kateg.maxi plemeno) a Maruška Sládková s Benem (kateg.maxi voříšek) zúčastnili 1.ročníku Vořiškiády v Životicích u Nového Jičína. Naše členky se mezi ostatními 46 přihlášenými pejsky neztratily:-)

Marťa s Andym obsadili nádherné 3.místo ve své kategorii (psi bez PP s výškou nad 40cm) a v doplňkové  kategorii o největšího psa (hodnotila se nejen kohoutková výška pejska, ale i zadaný úkol šestičlenné poroty v dovednosti a spolupráci psovoda se svým psem ), zde získali nádherné 2.místo z 8 soutěžících.

Maruška s Benem obsadila krásné 4.místo  (jen o nepatrný zlomek bodů jim uniklo 3.místo) v kategorii voříšci nad 40 cm.

 

Dnes se také kovala Voříškiáda ve Vitkově, které se zúčastnila Hanka Baršová s Bongem. Z výstavního kruhu si odnesli 3. místo

 

Děkujeme za reprezentaci klubu a přejeme další  úspěchy se svými pejsky. 

 


 

Dne 2.6. se Marťa Marková s Andym (kateg.maxi plemeno), Silva Činčalová s Lokim (kateg.maxi plemeno), Maruška Sládková s Benem (kateg.maxi voříšek) a Viktorka Krištofová s Amy (kateg. maxi plemeno) zúčastnili své 1. Vořiškiády ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. V kategorii maxi plemeno se nejvíce zadařilo Andymu a Amy, protože postoupili z 18 vystavovatelů mezi 6 nejlepších, ze kterých vybírali celkového vítěze této kategorie. Andy obsadil krásné 6.místo a Amy krásné 5.místo. Výstava se povedla, jak z hlediska krásného slunečného počasí, tak i množstvím vystavovatelů předčila své očekávání (přes 72 přihlášených). 

Děkujeme za reprezentaci klubu a přejem hodně úspěchu na dalších výstavách.

  


 

V nové záložce "Brigádnické hodiny" je přidán přehled odpracovaných brigádnických hodin.

 


 

Děkujeme za posečení cvičáku  MIRKOVI RAŠKOVI, LUBOVI SRBOVI A LÁĎOVI KOSTELNÍKOVI.

 


10.5. pořádl KK Veřovice "Noční obranářský závod". Tento závod byl určen především pro psovody, kteří mají zájem o praktickou kynologii. Většinu zúčastněných tvořili psovodi Policie ČR. Této akce se zúčastnil za náš klub Mirek Raška s Timem, který tuto akci pro sebe a svého psa hodnotil jako velmi přínosnou.  Z tohoto nebojacného přístupu Mirka, by si ostatní naši členové měli vzít příklad, neboť jen taková cesta je přínosem, jak pro psy, tak pro psovody samotné. Společně se umístili na 14. místě. Děkujeme za reprezentaci klubu.

 


 

1.5. Pořádal KK Veřovice "Závod pro každého majitele psa" a naše členka klubu Eva Tichavská s Alexem Armparador se umístili na krásném 2. místě. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci a zároveň doufáme, že rodina Tichavských bude i nadále pokračovat ve své kvalitní práci se psy.

 

p5010061.jpg

 


 

27.4. se v Hranicích konala Voříškiáda a Hanka Baršová s Bongem obsadili hned dvě 2. místa - v kategorii Nejlepší voříšek a Nejlepší junior.

Hance gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na dalších akcích.

 


 

24.4. V Ostravě Porubě úspěšně složila Marťa Marková s Coky Doricanem zkoušku doprovodného psa BH a s Andym speciální obranářskou zkoušku SPr1

 


 

14.4. získal Lubomír Toman s Madam Mayou Stanios na NVP v Ostravě známky Výborná 1, CAJC, BOJ. Moc gratulujeme

 


 

7.4. jsme zahájili další ročník Kurzu socializace a poslušnosti - sešlo se 12 pejsků různých plemen včetně kříženců. Kurz bude probíhat po dobu následujících 9 nedělí vždy od 8:00 do 9:00

 


 

V Kopřivnických novinách máme informaci o pořádání školky pro pejsky, viz. odkaz

http://www.koprivnice.cz/index.php?tema=zacina-kurz-pro-mlade-psy&id=koprivnicke-noviny-koprivnice&clanek=15691

 


 

Dnes 31.3. za extrémních sněhových podmínek úspěšně zvládl Andy s Marťou Markovou zkoušku doprovodného psa ( BH ) v Ostravě Porubě.  

 


 

Velká gratulace Hance Baršové s Bongem! - V kategorii Baby show na závodě v Ostravě Kunčicích získali krásné 2. místo a vyhráli doplňkovou kategorii o největšího sympaťáka. Petr Tichavský na tomtéž závodě obsadil 4. místo v kategorii ZM s Alexem Arparador. Jen tak dále!

 bongo.jpg


 

Informace pro členy klubu !!!!!

Na výroční členské schůzi byl předběžný zájem o skládání zkoušek pro vaše pejsky. Jelikož je potřeba dohodnout na svazu MSKS termín, potřebujeme zjistit, zda zájem o zkoušky trvá a proto prosím posílejte na email klubu kkstramberk@centrum.cz  své jméno a vámi vybraný druh zkoušky nejpozději do 7.4.2013. Případně informaci předejte výcvikářům na cvičáku. Minimální počet psů pro zkoušky je stanoven na 5. Využijte možnosti, že pejsci prostředí  na cvičáku lépe znají a s případnou trémou psovoda se snáze vyrovnají. 


 

Dne 17.3. se Mirek Raška a Marťa Marková zúčastnili školení kladečů stop, které vedl lektor p. Oliva Milan.Dodatečně gratulujeme k úspěchu MICHALOVI KRBCOVI, který 2.3.2013 v Suchdole nad Odrou získal atestaci na figuranta 2.třídy ČKS. Přejeme mu hodně štěstí k získání atestace na figuranta 1.třídy ČKS, které se uskuteční na podzim tohoto roku (podmínky u ČKS jsou spřísnější). Michal má již ve své sbírce - atestaci 1.stupně u MSKS.

 

Děkujeme mu tímto za vzornou reprezentaci klubu a přejeme hodně úspěchů.

 


  

A JE TO TADY: ZVEME VÁS NA PRVNÍ LETOŠNÍ VYCHÁZKU S PEJSKY!!!!!!!!!!

 

sobotu 23. 3. 2013 bude jarní vycházka a opékání "U borovice". Špekáčky s sebou.

Sraz u Rašků v Ženklavě v 9.00 hod. Délka trasy je 5 km a je nenáročná. Možnost parkování v místě.

Vítání jsou rodinní příslušníci a nezapomeňte sebou vzít i své čtyřnohé miláčky.

 

 


 
Vážení členové, pokud sháníte cokoliv k výcviku stop, obran, poslušnosti, krmivo, či maso pro psy nebo jen dárek s motivem psů, přijdťe se mrknout do nové prodejny do Příbora na Nádražní ulici (bývalá videopůjčovna), nedaleko VetCentra. Naši členové mají na výcvikové pomůcky slevu 5%krmivo ceny chovatelské (cca 10% sleva).
Možno přivézt zboží na výcvikový den! Část sortimentu najdete na
www.chovatelsky-servis.cz - sortiment se neustále doplňuje. A pokud jste nenašli, co hledali, stačí napsat či zavolat...Budu se snažit sehnat cokoliv!
Zve a zdraví Eva Hyklová, jednatelka :-)
 

 
 
 Dne 30.12. se uskutečnila nádherná výcházka s  horským vůdcem Mirkem Raškou (včetně objednaného slunečného počasí). Tímto mu děkujeme za krásný výšlap okolní přírodou. 
 

  
Dne 15.12. se Marťa Marková a Luba Srba zúčastnili školení klubových instruktorů v Hlučíně pod vedením p. Stracha (rozhodčího z výkonu). Školení bylo zaměřeno na rozbor zkušebních řádů. 
 

 
 
Dne 30.12. se uskuteční vánoční vycházka s pejsky aneb "kolem štramberských hospod" Nenáročná trasa je naplánována přes Bílou horu, Národní sad (dle domluvy na místě můžeme ještě upravit). Odhaduje se kolem 2-3 hodin pohodové chůze. Sraz bude v 9 hodin na cvičáku. Zveme všechny členy aktivně cvičící i ty méně aktivní (včetně rodinných příslušníků) na zakončení letošní výcvikové sezóny. 
 

 
30. 11. se uskutečnila akce na Bowlingu v Kopřivnici za hojné účasti členů klubu a jejich rodinných příslušníků. Děkujeme za příjemnou atmosféru a těšíme se na další akci.
 

 
24. 11. v Kobeřicích-Albertovci úspěšně absolvoval atestaci klubových figurantů Tomáš Srba (figurant II.třídy). Gratulujeme 
   

 
11. 11. proběhl již II. ročník našeho neoficiálního klubového závodu, tentokrát nově s kategorií FPr1, ZVV1 speciál, ZM a kategorie pro štěňátka a začátečníky.
Začalo se stopami podle FPr1 v 8:00, ostatní závodnící měli nástup v 9:30. Začínalo se kategorií ZM (poslušnost). Pokračovala poslušnost ZVV speciál, štěňátka a začátečníci a ZM obrany.

Umístění:
FPr1
1. místo Terka Fabíková a Ex
2. místo Marta Zálešáková a Axis
3. místo Ilona Vrbancová a Brit
 
ZVV1 speciál
1. místo Terka Weichslová s Tessi
2. místo Miroslav Raška a Tim
3. místo Viktorka Krištofová s Heidy
 
ZM
1. místo Leoš Nehera s Artem
2. místo Marťa Marková a Endy
3. místo Eva Tichavská s Alexem
 
Štěňátka a začátečníci
1. místo Karel Hofmann s Agátkou (nejmladší psovod)
2. místo Jaroslav Sarténa a Ben
3. místo Lubomír Toman a Maya
 
Mockrát děkujeme sponzorům (granule Arion, Eminent a p. MVDr. Robert Lakomý)
Závodníkům gratulujeme a budeme se těšit zase na jaře :))

 


 
4.  11. proběhl již tradiční závod absolventů podzimního kurzu socializace. Všichni zúčastnění se velmi snažili, takže určit vítěze bylo velmi obtížné. Vítězem se nakonec stal pejsek Ben. Fota jsou na odkazu picasaweb.google.com/109030817512906370054/20121114
 

pb040089.jpg

 


 

Veliká gratulace Petru Tichavskému, který s Billem složil zkoušku ZM!

 

 
 
21. 10. složil Petr Tichavský s Kill Billem Stanios zkoušku IPO-VO. Gratulujeme!
 

 
6. 10. proběhl ve Veřovicích XXI. ročník závodu O cenu Veřovic a XIII. ročník závodu Memoriál Karla Škarpy. Obrovská gratulace Iloně Vrbancové s Britem a poděkování za reprezentaci našeho klubu v kategorii ZVV1 stopa - 1. místo s 85body.
 
Gratulujeme a přejeme mnoho dalších tak skvělých úspěchů.
 
pa066041.jpg
 

 
28. 9. pořádal náš klub závod " O ŠTRAMBERSKÉ UCHO". Výbor klubu děkuje všem, kteří vypomohli s organizací tohoto závodu.
Závod byl zvládnutý na velmi výsoké úrovni a to především také díky sponzorům (svědčí o tom i počet přihlášených závodníků 42).
 
Velký dík si zaslouží za perfektní organizací Evča Hyklová, Terka Fabíková, Marťa Marková a Michal Krbec.  
 
Za náš klub závodili v těchto kategoriích:
 
Baby show:
Lubomír Srba a Ur z Mnichovy zahrady 2.místo
Lubomír Toman a Madam Maya Stanios 3.místo
 
ZVV1 speciál:
Tereza Weichslová a Tessie 3.místo (společenská plemena)
Marta Marková a Coky Dorican 10.místo (společenská plemena)
 
ZM:
Petr Tichavský a Kill Bill Stanios 2.místo (v kategorii pracovních plemen)
Marta Marková a Andy 2.místo (v kategorii společenských plemen)
 
Marta Marková a Andy vyhráli doplňkovou  kategorii o největšího psa
 
Naším členům gratulujeme k úspěchům a děkujeme za reprezentaci klubu.
 

 
8. 9. pořádal KK Ostrava Poruba - Poruba Cup 2012, kterého se zúčastnila Marta Marková s Cokym Doricanem. V kategorii ZZO mezi 13 psovody se neztratili a umístili se na nádherném 2.místě
 

 
2. 9. se Richard Paseka se svou fenkou Ares účastnil Krajské výstavy v Dolním Benešově, kde získali nádherné ocenění Krajský vítěz a 2. nejhezčí fena výstavy. Moc gratulujeme.
 
____________________________________________________________________________
 
1. 9. pořádala ZKO Český Těšín závody, kterých se zúčastnila Marta Marková s Cokym Doricanem a Andym. V kategorii ZZO včetně speciálních cviků se Coky umístil na krásném 3.místě a Andy v kategorii ZM obsadil 4.místo.
 

 
1. 9. proběhly v našem klubu zkoušky dle MZŘ, kterých se zúčastnilo 8 psovodů, z toho 7 bylo úspěšných. Zuzka Rutová s Enzem a Petr Tichavský s Billem uspěli na zkoušce BH, Vladislav Kostelník s Ergem na SPr1. Gratulujeme!
 

 
 
Letního výcvikového tábora na Zbraslavi (u Brna) se zúčastnili z našich členů Michal Krbec s Dexem, Petr Tichavský s Billem a Eva Tichavská s Alexem, které se pozařilo složit zkoušku ZZO. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí u dalších zkoušek.
 

 
O víkendu 14. - 15. 7. probíhal již II. ročník akce nazvané "Brněnské psí dny", na které jela Terka Weichslová s Tessi.
V neděli probíhaly oficiální závody agility, kterých se účastnily a na kterých se jim povedlo zaběhnout LA2 zkoušku na Výborně s 5 tr. body - nemají ji sice splněnou (to by musela být zaběhnutá  čistě), ale mohou díky ní v září vyrazit na mistrovství ČR mládeže!
Tak jim držme palce! AGILITY ZDAR! :))
 

 
 
 
Moc děkuji Evě Tichavské a Tomovi Srbovi, kteří přišli v úterý 3. 7. ukázat výcvik obran na agility tábor pořádaný Domem dětí a mládeže z Kopřivnice, který byl pořádán na lyžařské chatě v Kopřivnici. Na tomto táboře se děti se svými pejsky učili základům i obtížnějším prvkům z agility, tance se psem, poslušnosti a díky Tomášovi si také vyzkoušeli obranu. 
Fotky mi budou snad zaslány a ráda je zde zveřejním.
(Terka Fabíková) 
 

 
Miroslav Raška se rozhodl odstoupit od své funkce předsedy a pomocného výcvikáře KK Štramberk. Nadále zůstává řádným členem klubu.
 

 
Gratulujeme Evě Hyklové, která se svou odchovankyní Vendy složila zkoušku psa canisterapeuta. Přejeme hodně štěstí v jejich práci.
 

 
23. 6. Splnili Eva Tichavská s Alexem Amparador a Petr Tichavský s Kill Billem Stanios v Ostravě-Kunčicích zkoušku ZOP. Gratulujeme.
 

 
V sobotu 16. 6. získal Petr Tichavský s Billem na Oblastní klubové výstavě kníračů, pořádané ve Frýdlantu nad Ostravicí, ohodnocení Výborny 2 a titul res. ČKŠ. Gratulujeme!
 

 
9. 6. úspěšně složil svou první zkoušku - ZZO - Petr Tichavský s Kill Billem Stanios v Ov - Kunčicích. Gratulujeme.
 
 

 
Se zpožděním doplňuji výsledky Evy Hyklové a jejich bernských salašnických psů na Klubové výstavě BSP na Slovensku, moc gratulujeme!
 
Anirys Eldegi - Velmi dobrá
soutěž o Nejlepší pár: Anirys Eldegi + Domingo Eldegi - 1. místo
soutěž o Nejlepší chovatelskou skupinu - 2. místo
 

 
 
 
Přidávám odkaz na stránky našeho nového cvičákového přírůstku - Ur z Mnichovy zahrady Lubomíra Srby: urzmnichovyzahrady.estranky.cz 
 

 
V sobotu 26. 5. Terka Weichslová s Tessie předvedly krásný výkon na agility závodech  III. ročník AgiDivošení aneb. velký boj o granule, v kategorii závodníci v jumpingu získaly 1. místo a v open 3. místo
Moc gratulujeme a držíme palce i do kariéry ve sportovní kynologii.